Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020

Gösterim: 2970

Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir'in Uzaktan Öğretim Sürecinin Başlangıcı Dolayısıyla Öğrencilerimize Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Küresel ölçekte yaşanmakta olan ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından “Pandemi” olarak ilan edilen olağanüstü durum karşısında tüm dünyada ve ülkemizde büyük bir mücadele ortaya konmaktadır. Cumhurbaşkanlığımızın koordinasyonunda, Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız sürecin başından itibaren gerekli tedbirleri almakta ve uygulanmasını başarıyla sürdürmektedir.

Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanlığımızın kararı ile 16 Mart’ta Yükseköğretimde eğitime ara verilmiştir. Sonrasında ise Yükseköğretim Kurulumuz 23 Mart tarihinden itibaren uzaktan öğretim yoluyla eğitime devam edilmesine karar vermiştir. Bu karar doğrultusunda Üniversitemiz gerekli tüm hazırlıkları tamamlayarak bugün itibariyle uzaktan öğretim sürecini başlatmıştır.

Üniversitemizin sizlere sunduğu uzaktan öğretim imkânı ile bu zor günlerde eğitiminize en verimli biçimde devam edebilecek ve böylece eğitim sürecinizde bir aksama yaşanmayacaktır.

Sevgili öğrencilerimiz, içinden geçmekte olduğumuz bu zorlu süreçte sizden öncelikli beklentimiz sağlığınıza gerekli özeni göstermeniz ve ardından uzaktan öğretim faaliyetlerine eksiksiz ve düzenli olarak katılmanız, derslerinizi dikkatle takip etmenizdir.

Hepinize derslerinizde başarılar ve sağlıklı yarınlar diliyorum.

 

Prof. Dr. Süleyman Özdemir

Rektör